IF YOUR IN CALI DO IT DOG. 20GRAM 50-601/8th just make that money. 100 1/4th 160-190 1/2 depending on how much you got.. 340-380 also depending what you got. and MOST OF ALL WHERE YOU LIVE. these are street prices by no means are you doing any1 any FAVORS.
if you dont know how much to charge then it's probably best that you get out of the game while you are ahead..
I hope everything work out with you.
are u a retard
i dont really wanna be considered "in the game" im gonna supply me first and whatever i think i can spare i will sell to friends. no serious business. thank you for your concern
i dont really wanna be considered "in the game" im gonna supply me first and whatever i think i can spare i will sell to friends. no serious business. thank you for your concern
$20 a gram is extreme hustle... not a soul around here would pay for that... not even if it was super grape white rhino thc bomb diesel whatever the fuck it is...
Charge regular kush price... $35 an eighth, $70 a quarter... $130 a half... $230 an ounce... You will get many more customers - and people will continue coming back
Best way to do it is to only sell to one person who then distributes it and deals with all the nickel and dimers. You won't make as much money BUT you won't have to deal with the hassle and it reduces your risk down to the bare minimum.
Always consider consequence VS reward, it's one thing to grow for yourself, but then you get into distribution and that's a whole other animal with BIG consequences.
All I can ever find here is chron and it's always $45-50 for a single, $150 half, and $300 an O, but it's always the goods. Nobody would ever sell a gram here, it'd be a waste of time. =)
i agree if you are growing this is what you wanna do. because you are growing and not buying in bulk and selling small, you are almost guaranteed a profit. you will make money even if you sell it to one person for a lower price rather than many people at a higher price, and you will be more insulated to risk. get a partner who you trust and sell to them and have them sell , just make sure you give them a fair price so they can make their margin. good luck and be safe.Best way to do it is to only sell to one person who then distributes it and deals with all the nickel and dimers. You won't make as much money BUT you won't have to deal with the hassle and it reduces your risk down to the bare minimum.
Always consider consequence VS reward, it's one thing to grow for yourself, but then you get into distribution and that's a whole other animal with BIG consequences.
All I can ever find here is chron and it's always $45-50 for a single, $150 half, and $300 an O, but it's always the goods. Nobody would ever sell a gram here, it'd be a waste of time. =)