splifchris
Well-Known Member
So i just made a huge batch of supper strong canna-butter and a few friends asked if they could buy some... what kind of price does canna-butter go for ?
chris.
chris.
@ Bigby... yeah... friends get it for free!!!
Wow... I use 1oz of bud buddies (small quality buds) per pound of butter!We use a quarter oz or so of bud per pound of butter. Or about an oz of quality trim. I would go from there with the variables being local pricing and how much weed you use.![]()
I just made a batch of butter but I used a whole ounce that cost 250 and I got a pound and half of butter made so how can you C only charge 40 per pound of butter because this stuff is super strong I used an ounce of all buds maybe I’ve done something wrongprob still by the gram
I just made a batch of butter but I used a whole ounce that cost 250 and I got a pound and half of butter made so how can you C only charge 40 per pound of butter because this stuff is super strong I used an ounce of all buds maybe I’ve done something wrong
Maybe they were amish and churned their ownwonder what they put in it? 10lbs. of butter is around $30-40 at grocery store here.